darować
Jesteś tutaj : Home Zaclys / FAQ

FAQ

Przed zadaniem pytania za pośrednictwem "kontakt z nami", można zapoznać się z nas, aby upewnić się, że odpowiedź nie jest już tam.

Podsumowanie:

 


Działanie serwisu

Q - Dlaczego Zaclys nad innym miejscu?

R - Nasza wizja jest zupełnie inny w porównaniu do innych stron sklepu. Jesteśmy stowarzyszeniem prawa 1901 non-profit i zwolenników wolnego oprogramowania. Witryna jest utrzymywana we Francji i francuskiej, a także wszystkie members.The danych szanować wolności i praw jest naszym priorytetem. Wreszcie, mamy dwa główne priorytety: bezpieczeństwo (całkowita i jasne sterowanie albumach i swoich udziałów) oraz łatwość użycia (nawet dla osób starszych).
 

Q - Gdzie mogę znaleźć warunki korzystania Zaclys?

R - To ty przedstawione podczas rejestracji na stronie, ich akceptacja jest niezbędna do tworzenia konta. Warunki te są dostępne w każdej chwili tutaj:
http://www.zaclys.com/mentions-legales,mentions

 

Q - Usługi Zaclys są wolne?

R - Zaclys proponuje zestaw całkowicie darmowych usług (tylko usługa Mail jest tylko dla członków). Jednak, aby przyłączyć się do stowarzyszenia, płacąc składkę członkowską, ma prawo do dodatkowych funkcji, premii pewnego rodzaju. Przede wszystkim, składki te pomagają wolontariusze obsługują działa w wolnym czasie i koszty związane z hostingu serwerów i finansowanie usprawnień serwisu.

Patrz tabela pokazuje podstawowe funkcje i dodatkowe funkcje:
http://www.zaclys.com/adherer

Aby przyłączyć się wspierać stowarzyszenia i uczestniczyć w poprawie stronie:
http://www.zaclys.com/Faire-un-don 1 darowizna
 

Q - Dane, które mogę umieścić w Internecie będą lub znikną kiedyś?

R - Tak długo, jak nie usunąć swoje konto, a ponieważ istnieje Zaclys, Twoje dane pozostaną w Internecie (z wyjątkiem linii żeglugowej, patrz sekcja "Korzystanie z usług wysyłającego"). Ta strona istnieje od 2008 roku, a jego trwałość nie jest problemem.
 

Q - Czy strona zrównoważony? Czy nie ma probabiliés znika jeden dzień lub innego?

R - Jesteśmy Prawo stowarzyszenie 1901 non-profit, a co najważniejsze, jesteśmy w sumie samofinansowania i kompletne autonomii. Nie mamy żadnych inwestorów, bez długów, bez powiązania z rynku akcji ... Wysokość rocznych składek pod uwagę koszty wynajmu i zakupu sprzętu do obsługi witryny i przechowywać wszystkie swoje zdjęcia, po prostu.
Więc nawet jeśli nie znamy przyszłości, mamy wszelkie powody, aby pozostać pewni :)
 

Q - Mam trudności z korzystaniem z usługi Zaclys. Wszystko jest powolny, to działa słabo lub wcale.

R - Kiedy masz difficutés, nie wahaj się z nami skontaktować, sprawdzając prędkość internetu z góry (w tym celu można wykonać test na www.ovh.net). Terminowość usług zależy w znacznym stopniu wpływać na szybkość połączenia, a także porę dnia (wolniej wieczorem). Ponadto strona jest zoptymalizowana dla przeglądarki Firefox, sprawdź czy nadal masz problemy z tej przeglądarki
 

Q - Gdy strona jest zoptymalizowana dla przeglądarki Firefox, moi dodane (upload) jest bardzo powolny, więc są one normalnie z innymi przeglądarkami.

R - Stało się, że kołnierz lub antywirusowe Firefox blokuje na tym poziomie. Aby to sprawdzić, należy tymczasowo wyłączyć program antywirusowy i wykonaj test ponownie. Jeśli to jest wirus, który jest zaangażowany, dodać Firefox go jako "zaufane aplikacje".

Q - Czy strona wyszukiwania w językach innych niż język francuski?

A - Tak. W prawym górnym rogu ekranu, można kliknąć na flagi, aby przejść wokół miejsca, w języku angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Mianowicie, witryna wykrywa język przeglądarki, aby przełączyć się do odpowiedniego języka automatycznie. Twoje zagraniczni korespondenci mają więc miejsce tłumaczone nic nie robi.

Q - Widziałem, że członkostwo było oferowane do szkół. Czy to dotyczy również usługa poczty? W jaki sposób ubiegać się o darmowe członkostwo?

R - Darmowe członkostwo wiąże się do szkoły Lubi wszystkie korzyści członków Teraz w tym usług poczty.
Skorzystaj z formularza kontaktowego do nas zwrócić, po prostu podając maila od szkoły można wykorzystać adres Zaclys na miejscu. 

 


Zarządzanie kontem

Q - Jak zmienić hasło lub nazwę użytkownika swojego konta?

R - W prawym górnym rogu strony kliknij na "Mój Profil" i kliknij na zakładce 'Kim. Na koniec kliknij na "Kliknij tutaj, aby zmienić hasło." Kolejnym obszarem pozwala zmienić swój pseudonim.
 

Q - W jaki sposób mogę zmienić moje konto e-mail? Jak mogę usunąć moje konto?

R - Te funkcje nie są jeszcze dostępne w "Mój Profil" dziedzinie. Aby usunąć swoje konto, należy najpierw usunąć wszystkie swoje albumy ze swojego profilu i zarejestrować się do żądania zamknięcia konta za pomocą linku "Kontakt" w prawym górnym rogu strony. Będziemy ręcznie wykonać usunięcie. Ditto o zmianę e-maila. Daj nam żądaną nową wiadomość e-mail, a my dokonać zmiany.
 

Q - Właśnie uiścić opłatę za funkcje, srebrem lub złotem, ale jeszcze ich nie mają.

R - Aby aktywować nową rolę, należy wylogować się i zalogować ponownie.
 

Q - Moja automatyczne ponowne połączenie w ciągu dnia o tej samej przeglądarce nie działa.

A - W przypadku korzystania z innej przeglądarki, aby ponownie międzyczasie swoją "żeton" rozbił, tylko ostatnia przeglądarka przechowuje (dla bezpieczeństwa).
 

Q - Co się dzieje, jeśli nie odnowić członkostwo po roku?

R - Państwo automatycznie otrzymuje komunikat ostrzegawczy przed końcem rocznego członkostwa. Jeżeli członek nie ponowił członkostwa, nic nie zostanie usunięty, to po prostu traci dodatkowe funkcje związane z ich konta, ale zachowuje wszystkie swoje dokumenty.
  

 


Serwis Album Wykorzystanie

Q - Gdzie mogę znaleźć pomoc do tworzenia albumów?

R - Możesz zajrzeć na naszą stronę pomocy: https://wiki.zaclys.com/index.php/Album
 

Q - Ludzie chcę podzielić dostęp do moich albumów powinni zarejestrować?

A - nie, to nie jest to obowiązkowe. Na zaproszenie, otrzyma wiadomość e-mail zawierającą bezpieczne tylko do odczytu odnośnik dając im dostęp do albumów są zaproszeni
 

Q - Czy moi goście dodać zdjęcia do moich albumów?

R - TAK od maja 2013, aby uzyskać więcej informacji:
https://gazette.zaclys.com/Nouveau-les-albums-bleus-de-la-mere-Zaclys,p125,268
 

Q - Czy gościem zobaczyć adresy e-mail innych osób?

A - Nie, wszystkie adresy e-mail są widoczne tylko dla właściciela albumu, więc dla kogoś, kto stworzył zaproszenia.
 

Q - O te albumy i zdjęcia?

R - W albumie zdjęcia są ułożone chronologicznie. Na swoim koncie albumy są sortowane alfabetycznie. można wymienić je w celu uzyskania własnego rodzaju.
 

Q - Czy mogę zmienić kolejność zdjęć w albumie?

A - Tak, to jest teraz możliwe: http://gazette.zaclys.com/Du-nouveau-sur-le-service-Album,p125,419
 

Q - Czy mogę przesyłać pliki inne niż zdjęcia, takie jak filmy.

R - Jest to możliwe, jeśli masz srebro lub złoto funkcje:
http://www.zaclys.com/adherer
 

Q - Właśnie stworzył album i zaprosić znajomych. Jeśli utworzyć drugi album, muszę ponownie wprowadzić swoje e-maile?

R - Funkcja książki adresowej, ma na celu uproszczenie zarządzania swoimi gośćmi. Tymczasem, można użyć kopiuj / wklej. Otwórz swój album zawierający zaproszenia. Kliknij przycisk "Edytuj". Wybierz z listy e-mail i zrobić prawo, "kopia". W tym samym obszarze swojego nowego albumu, robi prawo i "wklej"
 

Q - Dlaczego niektóre zdjęcia w moich albumach nie są znalezione w dobrym kierunku?

R - Zdjęcia można znaleźć w odpowiednim kierunku za pomocą zawartych w nim danych EXIF. A dane te mogą zostać utracone w niektórych przypadkach, z użyciem oprogramowania do fotoedycji lub nie istnieje w ogóle w przypadku starych aparatów
 

Q - Dlaczego nie mogę korzystać z wielu wybór, gdy chcę załadować zestaw zdjęć Internet Explorer.

R - Wydawałoby się, że Internet Explorer nie obsługuje tę funkcję od wersji 9. Zalecamy korzystanie z przeglądarki Firefox lub innej przeglądarki
 

Q - Chcę opublikować jeden z moich albumów na mojej stronie internetowej, jest to możliwe?

A - Tak, to jest możliwe, ale tylko w przypadku płyt publicznych. Musimy wtedy użyć "Publikuj" widoczny w wstawka w górnej części płyty. Następnie wystarczy skopiować / wkleić kod HTML (który następnie dał ci) na swojej stronie internetowej, aby pokazać dynamiczny i klikalny okładkę albumu.
Można również ręcznie użyć adresu strony (URL) albumu
 

Q - Na zaproszenie, goście mogą korzystać z bezpiecznego połączenia. Jak bezpieczny jest ten link puisqu''il po prostu kliknij na nim, aby uzyskać dostęp do albumów?

R - W każdym mailu, który udaje się do swoich gości, nie ma hasło na link, który umożliwia gościom dostęp do swojego albumu. Jest indywidualne i unikalne dla każdego hasła gościa i każdej płyty i jest bardzo złożone (więcej niż 30 znaków alfanumerycznych, które są widoczne po prawej stronie łącza). Gdy gość kliknie link, hasło w adresie pozwala witrynę identyfikującego gościa do swojego albumu. Tak więc w każdej chwili, jeśli usunąć znajomego z listy na swojej płycie, jego związek oraz związane hasło natychmiast stają się przestarzałe.

To jest tak bezpieczne, jak nadać mu niepowtarzalny hasło wpisać się jeszcze lepiej, ponieważ jest bardzo skomplikowane, a to zmienia dla każdego albumu. Ale tak naprawdę, jeśli nie wynika to link do strony trzeciej, lub gdy skrzynka odbiorcza jest pęknięta, to klucz może być używany przez inną osobę, ale jest to również miejsce w przypadku jakiegokolwiek hasła na nic, jeśli Twój adres e-mail jest zagrożona ...

Krótko mówiąc chcieliśmy bardzo prosty system do używania (nasi emerytowani rodzice powinni być w stanie go używać!) Ale na pewno nie kosztem bezpieczeństwa.

Q - Zaproszenia zostały wysłane, a ja nic nie zrobił. Czy to normalne?

A - Tak, zaproszenia rozpocznie się automatycznie po upływie 24 godzin. Jeśli nie chcesz, aby tak się stanie, przejdź do sekcji "Mój profil", a następnie w zakładce "Moje ustawienia i preferencje". Następnie odznacz linię "Automatic wysłania zaproszeń na wypadek zapomnienia".

Q - Dodałem zdjęcia w albumie, ale nie pojawiają się.

R - Podczas dodawania zdjęć w albumie, kolejność kolejność jest chronologiczny. Więc sprawdzić, czy te zdjęcia nie pojawiają się na końcu płyty.
 

Q - Usługa Album jest powolny, co mogę zrobić?

A - Istnieją trzy główne czynniki, które wpływają na szybkość obsługi:
1: Członkowie są szeregowane do leczenia swoich albumach.
2: Połączenie internetowe mogą czasami być powolne. Można sprawdzić swoją szybkość na http://ovh.net
3: wysyłania (upload) jest zawsze znacznie wolniej niż pobrania (pobierz). Aby zwiększyć szybkość, można, przed startem, zmniejszyć rozmiar zdjęć, na przykład wraz z oprogramowaniem żyłka + Wtyczka BIMP (Dostępny dla systemów Windows Linux i Mac) lub Image Resizer (Tylko Windows)

 

 
 


Korzystanie z Serwisu Wysyłanie

Q - Jak długo moje dane pozostają online w linii żeglugowej?

R - domyślnie dane są przechowywane przez 15 dni. Ale tym razem udaje się do 20 dni w przypadku członków z funkcji "srebro" i 30 dni dla osób z funkcjami "złoto". Patrz tabela z zestawieniem:
http://www.zaclys.com/adherer
 

Q - Zdjęcia wysłałem za pośrednictwem Wyślij Służby są skompresowane lub zmniejszeniu jakości?

R - Twoje pliki są automatycznie kompresowane (automatycznie grupowane w zip) dla łatwiejszego pobierania przez gości. Ale oni nie tracą jakości: podczas dekompresji przez odbiorcę, odzyskują one swój pierwotny format.

Q - Jakie dodatkowe usługi można uzyskać poprzez przystąpienie do stowarzyszenia?

R - jak w przypadku innych usług, funkcje srebro i żeglugowa związane złota są opisane w tabeli na stronie przystąpić .

 

 

Korzystanie z usługi cloud

Q - Właśnie otworzył konto na Zaclys.com, jak mogę otworzyć konto Chmura?

R - Na Zaclys.com, przejdź do "Mój profil" a następnie w "chmurze". Kliknij "Tak", aby aktywować swoje konto. Będziesz miał dostęp do swojej nazwy użytkownika i hasła, można zmienić.
 

Q - Jak uzyskać dostęp do mojego miejsca w chmurze?

R - Logowanie https://webcloud.zaclys.com , Nazwa użytkownika i hasło są odzyskiwanie w etapie opisanym w poprzednim pytaniu. Oprócz interfejs WWW, można również uzyskać dostęp do przestrzeni cloud poprzez klient synchronizacji .

Q - Co pojemność mam?

R - Pojemność 1GB dla członków grupy, 5GB for members "srebro" i 10GB for members "złoto". Można uzyskać korzyści z potencjału, wskutek oddawania € 5 za 5GB.

Q - Moja nazwa użytkownika jest ciągiem liczb, to nie jest dobre, przyjazne myślę.

R - L 'logintylko cyfrowaloginpołączenia. OwnCloud na koncie, zachować swoją nazwę użytkownika konta Zaclys (widoczny w prawym górnym rogu w interfejsie WWW). Na przykład, gdy używasz ownCloud Dokumenty do wspólnej pracy, albo prostym menu "Plik" udostępniania dokumentów, są to pseudonimy (twoje i tych z listy kontaktów) używać, a nie identyfikatory cyfrowe. Podsumowując,loginCyfrowy służy do zarządzania kontem ownCloud, a nazwa jest tożsamość w społeczeństwie.

Q - Gdzie mogę znaleźć pomoc dla używając mojego konta Chmura?

A - Można korzystać ze wszystkich ćwiczeń Strona prezentacja usługi , Można także odwiedzić naszą stronę Forum, sekcja Chmura .
 

Q - Popierałem dedykowanym serwerze w chmurze (lub mini dedykowane). Gdybym włączyć szyfrowanie danych, czy Zaclys może dostęp do tych danych?

R - Mówimy o tym punkcie nasze forum , Źródłem tej informacji jest znaleźć tutaj .
 

Q - Jakie są zasady tworzenia kopii zapasowych danych dla serwerów w chmurze Zaclys?

R - Nextcloud oferuje natywnie "wersjonowanie" plików. Z interfejsu internetowego masz przycisk do znalezienia / przełączenia do wcześniejszych wersji dokumentu. W przypadku rzeczywistych kopii zapasowych zaimplementowaliśmy codzienną replikację danych (aplikacja Pliki) na zdalny serwer kopii zapasowych oddalony o ponad 100 km. Na koniec, dla całej reszty (pozostałe aplikacje), jest codzienna kopia zapasowa BDD i wirtualnego serwera front-end do tego serwera kopii zapasowych.

 

 

Korzystanie z usługi poczty

Q - Właśnie otworzył konto na Zaclys.com, jak mogę otworzyć mail?

R - Na Zaclys.com, przejdź do "Mój profil", a następnie w zakładce "Zmail". Kliknij "Tak", aby aktywować swoje konto. Będziesz miał dostęp do swojej nazwy użytkownika i hasła, można zmienić. Znajdziesz tu również informacje o konfiguracji dla programu pocztowego.

Q - Czy powinniśmy przekazać darowiznę do korzystania z usługi poczty?

A - Tak. Ze względów bezpieczeństwa i ciągłości obsługi, jedynie członkowie mogą otworzyć skrzynkę pocztową.

Q - Jak mogę uzyskać dostępu do poczty internetowej?

R - Logowanie https://webmail.zaclys.net , Nazwa użytkownika i hasło są odzyskiwanie w etapie opisanym w pytaniu pierwszym. Można również korzystać z poczty w programie pocztowym.

Q - Co pojemność mam?

R - Pojemność wynosi 5GB for members "srebro" i 10GB dla członków "Gold". Można uzyskać korzyści z potencjału, wskutek oddawania € 5 za 5GB.

Q - Gdzie mogę znaleźć pomoc na wykorzystanie mojego maila lub konfiguracji moje oprogramowanie mail?

A - Można korzystać ze wszystkich ćwiczeń Strona prezentacja usługi , Można także odwiedzić naszą stronę Forum, sekcja Zmail .

Q - Podczas usuwania wiadomości roundcube I "Błąd serwera: UID kopię: Mailbox nie istnieje "

R - Zwykle ten problem został rozwiązany w marcu 2016. Jeśli problem będzie się powtarzał: stworzyć folder do kosza ręcznie: idź do "Ustawienia", a następnie "Folder". W prawym oknie kliknij przycisk "+" i typ jako nazwa folderu "Kosz".

Q - Nie mogę znaleźć plików "projekt", "kosz" lub "wiadomości-śmieci" w mojej skrzynce.

R - Są to narzędzia pocztowe, które tworzą te foldery w razie potrzeby. Zazwyczaj problem ten został rozwiązany w marcu 2016. Jeśli problem będzie się powtarzał:
Aby utworzyć plik z kosza ręcznie: idź do "Ustawienia", a następnie "Folder". W prawym oknie kliknij przycisk "+" i typ jako nazwa folderu "Kosz".
Jeżeli przycisk "Usuń" jest nieaktywna: przejdź do "Ustawienia", "Ustawienia", "specjalnych folderów". Na "kosza" wybierz po prostu stworzył "Kosz" folder.
 

Q - My-maile zaszyfrowane ?.

A - maile nie są szyfrowane, ale każdy może korzystać z modułu
Szyfrowanie na jego oprogramowanie do obsługi wiadomości, na przykład Thunderbird.
https://support.mozilla.org/fr/kb/signature-numerique-et-chiffrement-des-messages
Na webmail roundcube, przyjrzymy się najszybciej, aby zainstalować
Moduł równoważne.

Q - Odbieranie wiadomości e-mail, ale nie działa wysyłanie (iOS / iPhone?).

R - Na wszystkich aplikacji zarządzania mail jest ustawienie do odbioru i ustawienia dla wysyłania. Są one niezależne. Więc jeśli zmienić hasło na zaclys strona musi być zmieniana w tych dwóch miejscach na program pocztowy.

Znając tę ​​ogólności, jeżeli odbiór działa, ale nie wysyłaj, więc oto jak sprawdzić ustawienia ios (V9 w moim przypadku) przejść :

• ustawienia
• Następnie "email kontakty kalendarz"
• Następnie na liście kont wybierz konto zaclys.net
• kliknij ponownie na tym koncie w górę listy
• dół wysyłającego serwera musi masz smtp.zaclys.net (check)
• kliknij go, znajdziesz go na liście Streszczenie serwera SMTP (SMTP Przesyłanie znaczy):
sprawdzić, smtp.zaclys.net jest "serwer główny" na tej liście, w przeciwnym razie masz kilka kont aktywnych e-mail i wysyłanie wiadomości e-mail mogą korzystać z innych serwerów SMTP tu pokazane, w którym to przypadku, gdy wysyłając komunikat o błędzie pojawia się upewnić, że serwer, co ...
• kliknij ponownie
• Sprawdzić wszystkie parametry:

• Nazwa hosta: smtp.zaclys.net
• Nazwa użytkownika: Twój numer w zaclys (sprawdź stronę główną sekcji "Profil" / "poczta")
• hasło: takie, aby sprawdzić i zmienić w razie potrzeby na stronie głównej w zakładce "Profil" / "mail" (unikanie zbyt egzotycznych znaków, które mogą powodować problemy)
• Użyj SSL: aktywny
• Uwierzytelnianie: CRAM MD5
• Server Port: 587
 

Q - Stworzyłem nowy adres (alias) w tożsamości roundcube. Mogę wysłać pocztę z tego pseudonimu, ale odbiór nie działa, nie rozumiem nic z moich kontaktów.

R - Do tego alias było ważne, musi najpierw utworzyć swój profil. Zalogować się Zaclys.com, przejdź do „Mój profil” Zakładka „Zmail” potem „kliknij tutaj, aby dodać adres swojej skrzynki pocztowej”.
 

Q - Dlaczego oferujecie protokół IMAP, ale nie pop?

R - Nasze usługi są alternatywne w chmurze: album, wysyłanie plików, nextcloud, ownCloud, Mastodon etc. Celem jest zaoferowanie prostych usług, praktyki, organizowana przez Francję w odniesieniu do życia prywatnego i własności każdego z szerokim koherencji (1 jednego konta do zarządzania nim). Odsetki za piłką w IMAP (a więc „w chmurze”), jest użycie webmail wszędzie, kilka PC / Mobile, Thunderbird i innych klientów, co chcesz w tym samym czasie. I to przy zabawie kopii zapasowych, trojaków dysków, przepustowość i infrastruktury z naszych zasobów.
To powiedziawszy, jeśli potrzeba to zamiast pop aby nie zostawiać wiadomości e-mail na serwerze, a zatem nie będzie wykorzystywać to wszystko rozumiemy zupełnie, to nasz serwis niestety nie ma interesu Państwo: jesteś w samodzielnym gospodarzem obiektywne i zalecamy skorzystanie direct mail w ovh.com przykład (nasz serwer dedykowany provider), dzięki czemu można łatwo pop podstawową skrzynkę ,
 

 76 294 kliknięcia - stworzony 08/03/2013 13:38 przez Bill - zmieniony 30/05/2018 10:46
treśćZaclynautes Internecie

  • Foulmetal bienfaiteur appeler ce zaclynaute pour discuter en salle de tchat
  • Gaspard bienfaiteur appeler ce zaclynaute pour discuter en salle de tchat
  • Michaz bienfaiteur appeler ce zaclynaute pour discuter en salle de tchat
  • Sangon appeler ce zaclynaute pour discuter en salle de tchat
  • Undac bienfaiteur appeler ce zaclynaute pour discuter en salle de tchat

  • +4 autres zaclynautes
    +304 Zwiedzający i goście

rejoindre la salle de tchatCzacie
voir tous les membresspołeczność

Sitemap | Pomoc | odcisk | RGPD | Roboty i incydenty | budżet | darować | piana | Z pub | Logo et charte

© Stowarzyszenie Matki Zaclys 1998-2018  - Zaclys v2.5

Śledź nas sur Diaspora, Mastodon, Google+, FaceBook ou Twitter

Tłumaczenia Google Translate